Komu przysługują świadczenia socjalne osobom pracującym w Anglii? Przede wszystkim przysługują one osobom pracującym. Świadczenia socjalne w Wielkiej Brytanii są dostępne dla tych wszystkich, którzy pracowali co najmniej dwanaście miesięcy. Przyjrzyjmy się szczegółowo dwóm świadczeniom socjalnym.
Child Benefit przyznawany jest osobie dorosłej, pod której opieką znajduje się dziecko lub dzieci, do 16 roku życia dziecka (lub dłużej, jeśli kontynuuje np. pełnowymiarową edukację). Wysokość Child Benefit nie jest zależna od zarobków i oszczędności opiekuna - wynosi 16,50 funta na tydzień na pierwsze dziecko i 11,05 funta na tydzień na każde kolejne dziecko.
Warunkiem uzyskania Child Benefit jest to, by dziecko i osoba ubiegająca się przebywały na terenie Wielkiej Brytanii (osoba ubiegająca się nie musi być rodzicem dziecka), a osoba ubiegająca się o ChB musi spełniać wyżej wymienione warunki związane z legalnym zatrudnieniem i pobytem w Anglii.
Working Tax Credit (i jego element - Child Tax Credit) przyznawany jest na podstawie zeznań podatkowych osoby pracującej legalnie na terenie Wielkiej Brytanii. Jego wysokość zależy od zarobków osoby (pary) ubiegającej się o Tax Credits, od ilości dzieci, od kosztów ponoszonych na opiekę/edukację dziecka.
Jeśli mamy partnera, który przebywa z nami na terenie Wielkiej Brytanii (ważne jest, iż jako partner rozumiany jest nie tylko małżonek) podanie składamy razem. Do 300 funtów kary grozi za zatajenie faktu, iż żyjemy w związku lub nasza sytuacja uległa zmianie (otrzymaliśmy Tax Credit sami, a nasz partner dojechał/wyjechał). Wysokość WTC (w tym CTC) można ustalić wchodząc na stronę internetową i wpisując własne dane.
Świadczeń socjalnych w Anglii jest wiele; dwa przedstawione powyżej są tylko przykładami. Praca w Anglii stanie się dla nas bardziej wartościowa i będziemy się czuć bezpieczniej, gdy taki zasiłek otrzymamy. Ważne by znać reguły przyznawania tych świadczeń. Wszelkie informacje na ich temat znajdują się na stronach internetowych.
---Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz